Vitaj v LEAF Academy

Sme medzinárodná internátna stredná školav Bratislave,
ktorá ponúka 4-ročný a 2-ročný študijný program.

Našim poslaním je poskytovať vzdelanie na svetovej úrovni aktívnym študentom vo veku 14 až 19 rokov zo stredoeurópskeho regiónu a aj mimo neho, bez ohľadu na ich sociálno-ekonomické zázemie.

Chcel/a by si vidieť a zažiť LEAF Academy na vlastnej koži?
Nenechaj si ujsť náš DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 24. februára 2018.

ČO UČÍME A AKO?

Naše jedinečné učebné osnovy v sebe spájajú akademické kurzy, ktoré pripravujú študentov na získanie medzinárodne uznávaného diplomu AP International Diploma alebo AP Capstone Diploma, s vlastnými LEAF Academy kurzami, ktoré sa zameriavajú na rozvoj leadershipu, hodnôt a charakteru.

Učebné osnovy počas celého štúdia sú okrem iného zamerané nazískanie praktických zručností. Študenti uplatňujú všetko, čo sa naučili, na skutočných projektoch v spolupráci s našimi partnermi.

Podnikavé líderstvo

Program podnikavého líderstva (Entrepreneurial Leadership) je zameraný na rozvoj medziľudských a líderských zručností, ktoré sú základným predpokladom budúcich vedúcich osobností strednej Európy. Dôležité je prepojenie s reálnym svetom prostredníctvom externých prednášajúcich, kreatívnych skupinových úloh, simulácií, prípadových štúdií, prevádzkovania vlastného biznisu či spolupráce s firmami a organizáciami.

Rozvoj charakteru

Program kladie dôraz na sebaspoznávanie ako aj na objavovanie a rozvoj svojich silných stránok a hodnôt. Prostredníctvom zážitkového učenia, diskusií a individuálnych alebo skupinových reflexií hľadajú študenti odpovede na základné otázky ako: Kto som a aké sú moje najsilnejšie stránky? Čo si cením a akým spôsob robím svoje rozhodnutia? Ako môžem ovplyvňovať iných?

Prírodné vedy, technológie, inžinierstvo a matematika (STEM)

Kritické myslenie, riešenie problémov a kladenie otázok sú základnými prvkami STEM programu, ktorý zahŕňa interdisciplinárne kurzy matematiky, fyziky, biológie, chémie, informatiky a inžinierstva.

Stredoeurópske štúdiá

Program stredoeurópskych štúdií je multidisciplinárny program, ktorý u študentov rozvíja hlbšie porozumenie nášho regiónu ako aj širšieho zahraničia. Program sa venuje témam ako identita, štát a autorita, nacionalizmus, rituály a tradície, alebo konflikt a zmena. Na získanie prehľadu a hlbšieho porozumenia základov politiky, sociológie, etiky a filozofie používame rôzne prípadové štúdie z histórie a literatúry.

LEAF ACADEMY V 3 SLOVÁCH

O troch pilieroch si prečítaj viac tu

STAŇ SA SÚČASŤOU NAŠEJ KOMUNITY

Sme stredná škola rezidenčného typu, pretože veríme, že spoločný život na internáte a vzdelávanie sa i mimo vyučovacích hodín v komunite študentov z rôznych prostredí a krajín vytvára nespočetné množstvo príležitostí na rast. Študenti sú v LEAF Academy sprevádzaní odborným tímom učiteľov a ďaľších zamestnancov, ktorí zabezpečujú, že čas strávený mimo vyučovania napomáha osobnému rozvoju, a je zároveň zábavný a bezpečný.

Komunita je: ľudia, ktorí vám prinesú jedlo, keď ste chorí, ktorí vám ponesú batoh, keď už počas túry nevládzete ísť ďalej, alebo prestanú s učením, aby sa s vami uprostred noci porozprávali, keď zápasíte s problémami. Niektoré veci sa nepodaria, ale v konečnom dôsledku sme rodina. Nespája nás krv, ale naše skúsenosti.

Jasna Cifrová (18), študentka zo Slovenska

MÔŽEM SI DOVOLIŤ ŠTÚDIUM NA TEJTO ŠKOLE?

Každý si môže dovoliť štúdium na LEAF Academy! Škola je dostupná pre všetkých šikovných študentov bez ohľadu na to, koľko ich rodičia zarábajú a či si to môžu dovoliť.

Na LEAF Academy totiž funguje rozsiahly štipendijný program, v rámci ktorého je možné získať štipendium až do výšky 98% celkových poplatkov.

Záleží len na tvojej prihláške a jednoducho – na tebe.

JE LEAF ACADEMY PRE MŇA?

  • Mám 14 až 17 rokov
  • Nebojím sa výziev
  • Som aktívna/aktívny a rozvíjam svoje záľuby
  • Pomáham druhým
  • Hľadám si strednú školu
  • Vymýšľam rôzne iniciatívy a zlepšujem svoje okolie
  • Baví ma učiť sa nové veci
  • Hľadám podobne zmýšľajúcich spolužiakov

Ak spĺňaš väčšinu týchto bodov, LEAF Academy bude s najväčšou pravdepodobnosťou skvelým miestom pre rozvoj tvojho potenciálu.